5 filmów dla zwolenniczek mody!

niedziela, 24 lipca 2016

Filmy o modzie, jak i te z modą w tle mogą stać się dużą inspiracją. Dzisiaj przedstawię Wam moją top 5 ulubionych modowych filmów!
1. Diabeł ubiera się u Prady
The devil wears Prada

Dziennikarka zdobywa posadę w prestiżowym magazynie modowym, którego redaktor naczelną jest Miranda Priestley. Powoli wkraczając świat mody zapomina o dawnym życiu, przez co traci najbliższych. 

Jest to klasyk, który każda z Was powinna obejrzeć! Zdecydowanie mój ulubiony film związany z modą. Nakręcony na podstawie książki o tym samym tytule, która była pisana przez byłą asystentkę Anny Wintour. Do obejrzenia filmu zachęca również sam tytuł, w którym jest też trochę prawdy.
Bo która kobieta nie jest w stanie zrobić wszystkiego dla Prady? :)


2. Wyznania zakupoholiczki
Confessions of a shopaholic
 
Bohaterką filmu jest Rebecca Bloomwood, która przez swoją miłość do zakupów wpada w problemy finansowe. Jej marzeniem jest praca w magazynie modowym, jednak nie jest do łatwe. Przypadkowo otrzymuje posadę w piśmie o finansach. Czy zakupoholiczka poradzi sobie z magazynem o oszczędzaniu? Tego dowiecie się oglądając ten film.

Jest to film bardziej z modą w tle, ale bardzo lekki i przyjemny. Albo go uwielbiacie, albo nienawidzicie. Ja jestem zdecydowanie po tej pierwszej stronie!


3. Wrześniowy numer
The september issue
Film dokumentalny ukazuje kulisy powstawania wrześniowego wydania amerykańskiego Vogue.

Dzięki temu filmowi można wgłębić się w powstawanie magazynu Vogue i zobaczyć ile trzeba włożyć pracy w kilkadziesiąt kolorowych stron dostarczanych nam w pięknej okładce. Do filmu zachęciło mnie też to, że główną bohaterką jest Anna Wintour, czyli mój autorytet. 


4. Śniadanie u Tiffany'ego
Breakfast at Tiffany's
Główna bohaterka niefrasobliwie bawi się mężczyznami, ma bezimiennego kota i notorycznie gubi klucze od mieszkania. Pewnego ranka poznaje nowego lokatora kamienicy, Paula Varjaka -pisarza, będącego na utrzymaniu pewnej bogatej, starszej damy. Dwójka uroczych bohaterów postanawia obdarzyć się bezinteresowną przyjaźnią.

Znana i uwielbiana przez miliony kobiet Audrey Hepburn wciela się w rolę uroczej Holly Golightly. Mała czarna, klasyczne szpilki, długi papieros i eleganckie rękawiczki to stylizacja, z którą najczęściej kojarzy nam się Audrey. Film nie jest nowy, ale na pewno warty obejrzenia. Osobiście nie przepadam za starymi filmami, ale ten skradł moje serce!


5. Yves Saint Laurent

Paryż, rok 1957. 21-letni Yves Saint Laurent projektuje swoją pierwszą kolekcję dla domu mody Diora. Na pokazie poznaje miłość swojego życia.

Film pokazuje dosyć ciężkie, ale i ciekawe życie francuskiego projektanta. Zostaje szefem jednego z największych domów mody na świecie, jest prześladowany ze względu na swoją orientację i poznaje miłość swojego życia. Jeśli chcecie dowiedzieć się nieco więcej o projektancie, to ten film jest zdecydowanie dla was!

Oglądaliście któryś z tych filmów? Podobał się wam?

3 komentarze

  1. oglądałam pierwsze 4 filmy, tego 5. nie oglądałam, polecam również film o coco chanel, praktykant, zabawna buzia, projektantka ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Oglądałam pierwsze dwa filmy, oba bardzo mi się podobały :)

    OdpowiedzUsuń

Obserwuj mnie na instagramie @adriennxo

© LEVOGUES . Design by FCD.