Czy życie może inspirować?

piątek, 27 maja 2016

Inspiracja.
Co to w ogóle jest? Słownik języka polskiego mówi nam, że inspiracja to:
1. natchnienie, zapał twórczy;
2. wpływ wywierany na kogoś, sugestia;
Najczęściej inspiracji szukamy w internecie. Pełno jest stron, na których inspiracje znajdziemy w każdym zdjęciu. Możemy założyć naszego własnego inspirującego tumblra czy stworzyć kilka tablic na pinterest. Brzmi banalnie i każdy może to zrobić.
Ale czy potrafisz czerpać inspiracje z życia? 
Czy to w ogóle możliwe, że życie może nas inspirować? 
Tak! To możliwe. Jeśli zaczniesz zauważać nawet te najmniejsze rzeczy w ciągu dnia, to twoje życie może stać się dla Ciebie największą inspiracją. 
Tylko jak ich szukać? 

Rozmowy z ludźmi
Ciekawi ludzie=ciekawa rozmowa. 
Każdy człowiek ma swoje własne przekonania, poglądy czy nawet swoje zdanie na dany temat. Warto jest wymieniać się tymi zdaniami, dyskutować o różnych rzeczach, żeby dowiedzieć się czegoś nowego. Z każdej rozmowy możesz wyciągnąć jakąś rzecz, która stanie się Twoją inspiracją. Z każdej rozmowy możesz nauczyć się czegoś zupełnie dla Ciebie nowego. Rozmawiaj o wszystkim, o pogodzie, o planach na życie, o szkole, o książkach, muzyce czy sztuce. Wyciągaj z tej rozmowy jak najwięcej się da. Ja dzięki rozmowom z ludźmi m.in. zmieniłam swój styl żywienia, który pomaga i zwierzętom i środowisku, poznałam wielu znakomitych wykonawców, wiele ciekawych książek, mogłam posłuchać o różnych zdaniach na dane tematy. Rozmawiaj z ludźmi i wyciągaj z rozmów jak najwięcej!


Muzyka
Wsłuchuj się w tekst piosenki i spróbuj go zrozumieć. Muzyka jest jak wiersz-każdy interpretuje jej słowa na swój sposób. W tekstach piosenek jest pełno inspirujących cytatów, powiedzeń czy nawet słów. Nikt nie wpadnie na to, co autor miał na myśli. Możemy się tylko tego domyślać. 
Muzyki słuchamy najczęściej w głośnych miejscach, kiedy chcemy się od nich po prostu odciąć. 
Nie skupiamy się wtedy na samym tekście, tylko na tym, żeby po prostu coś nam ,,grało w uszach''.
Spróbuj kiedyś usiąść w cichym miejscu np. w swoim pokoju czy w ogrodzie. Załóż słuchawki, włącz swój ulubiony kawałek i wsłuchaj się w jego tekst. Według mnie to jedna z najlepszych inspiracji.
,,W życiu piękne są tylko chwile''
*Dżem*
,,Dobrze jest jeżeli w życiu widzisz głębszy sens. Jeżeli robisz coś ze wszystkich sił. Byś dobrze żył'' *Życie jak poemat*
,,Pretty, pretty please, don't you ever, ever feel
Like you're less than perfect''
*P!nk*
,,Lepiej spłonąć, niż się wypalić''
*Nirvana*
,,Całe życie przed tobą. Spójrz-cały świat czeka''
*Marek Grechuta*


Książki
To kolejne największe źródło inspiracji. Książki to skarbnice cytatów, przemyśleń, bogatych opisów... Coraz częściej na sklepowych półkach pojawiają się książki przepełnione cytatami i pozytywnymi myślami. Moją ulubioną tego typu książką jest książka Demi Lovato ,,Bądź swoją siłą przez 365 dni w roku''. Daje dużo do myślenia, pokazuje, jak bardzo życie może nas dobić, ale nie można się poddawać. Na każdy dzień w roku mamy przygotowaną jedną stronę, z której możemy wiele wyciągnąć. Lecz nie tylko z takich książek warto czerpać inspiracje. Zwykłe fantasy czy nawet książka przygodowa mają w sobie ukryte drugie dno, którego sami musimy się doszukać.
,,Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu''
*Mały Książę*
,,Strach jest jak choroba, gorączka, która przejmuje nad tobą kontrolę''
*Jutro*
,,Marzeń nie można zabić''
*Córka czarownic*
,,Lepiej zaliczać się do niektórych niż do wszystkich''
*Krew elfów*

Miasto
Większe miasta aż roją się od inspirujących miejsc, ludzi, zakamarków. Będąc w Berlinie co chwilę widziałam ciekawie ubranych ludzi, chodząc po jego uliczkach odkrywałam piękne miejsca i zakamarki. Berlin to miasto, którego nigdy nie zapomnę i na pewno będę do niego wracać. We wszystkich większych miastach tak naprawdę możemy znaleźć coś inspirującego. Popatrz tylko na ludzi-każdy wygląda inaczej. Jedni idą za tłumem i noszą białe superstary, czarną bomberkę i czapkę z Nike. Ale na pewno znajdziesz takich, którzy mają zupełnie własny i indywidualny styl. 
Każde nowo poznane miejsce zostanie ci w pamięci na długi czas. Ciesz się spędzonym czasem w tym miejscu, zrób zdjęcia i wracaj do nich.Natura
Drzewa, piękne łąki, kolorowe sady, pola, lasy, ogrody... W naszym kraju te wszystkie rzeczy mamy jak na wyciągnięcie ręki. To, że mieszkasz w mieście, nie stoi na przeszkodzie żeby raz na jakiś czas wybrać się na prawdziwe łono natury. Pobliski lasek, wioska czy nawet sad mogą być oderwaniem się od wiecznie żywego miasta i chwilą spokoju. Często, gdy mam już dosyć ciągłego tłoku, samochodów, czy nawet rozmów z ludźmi myślę tylko o powrocie do domu i pójściu gdzieś daleko. Zawsze wybieram się na słynne w moim miejscu zamieszkania ,,Miliony'' czyli długa betonówka, otoczona lasami, polami, łąkami... Można nią dojść do wielu innych ciekawych miejsc. Zawsze zabieram ze sobą mały notes i zapisuję wszystko, co mi przyjdzie do głowy. 
A co Ciebie najbardziej inspiruje? Napisz w komentarzu!

11 komentarzy

 1. Masz rację! Wszystko, co nas otacza może być inspiracją. Mnie najbardziej inspiruje natura, fotografie, ubrania i muzyka. :)

  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 2. Najczęściej inspiruję się innymi ludźmi;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Życie zdecydowanie inspiruje

  Mój blog-klik :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się, że życie może inspirować. Pozdrawiam!
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem osobą, która szuka inspiracji wszędzie i stara się mieć oczy i uszy szeroko otwarte zawsze, aby niczego nie przeoczyć. Świetny post, uwielbiam takie czytać :D

  martynakrysinska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Należę do osób które uwielbiają się inspirować, wydaje mi się, że inspiracją może być wszystko co nas otacza :)
  Pozdrawiam
  Szwajjka (klik)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moim zdaniem inspiracja jest wszędzie. W sklepie, w naturze, w filmach, w książkach, w Internecie, na ulicy. Wszystko zależy od tego, co nas inspiruje.
  >FOXYDIET<

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie inspiruje moda :)
  agnieszka-gromek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie najbardziej inspiruje natura :)

  High Five!
  https://fridayp.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Faktycznie inspiracji można dopatrzeć się wszędzie :) Mnie często inspiruje chwila. Jakiś obraz albo rzecz, którą zobaczę w danym momencie. Muzyki słucham sporo, ale rzadko czuję się być nią zainspirowana. Raczej pojedynczymi słowami wyłapanymi z tekstu.
  CROWDED DREAMS

  OdpowiedzUsuń
 11. Można powiedzieć, że mnie inspiruje wszystko, lubię zwracać uwagę na szczegóły, małe niedociągnięcia i tego typu rzeczy. Jestem bardzo wrażliwa na otaczający świat i lubię dostrzegać piękno, tam gdzie nikt inny go nie potrafi dostrzec

  https://millkeyshake01.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Obserwuj mnie na instagramie @adriennxo

© LEVOGUES . Design by FCD.